De Watlab salon: tarot & koffiedik staat in het teken van rituelen. De interdisciplinaire praktijk van kunstenaar Ignace Cami sluit daar goed bij aan met zijn fascinatie voor folklore, rituelen en traditie. Aan de hand van objecten, installaties, performances en teksten reanimeert hij deze gebruiken in een nieuwe vorm.
Watlab residenten Johanna Pas & Tülin Erkan richtten de salon in en nodigden Ignace uit met zijn project 'A Sense of Direction’, een persoonlijk ritueel dat hij maakte na het overlijden van een vriend.
Na het horen van een gerucht over klei in de grond besloot Ignace de proef op de som te nemen: met een schop trok hij er op uit en begon hij te graven. Tijdens het proces noteerde hij zijn bevindingen. Aan de hand van die notities, foto's en een geluidsperformance neemt Ignace ons tijdens de Watlab salon mee in de magie van zijn afdaling.
Hoe gebruiken we verbeelding en rituelen om onze wereld vorm te geven? Tülin Erkan & Johanna Pas nemen je met Turkse koffie en tarot mee in verhalen als vloeibare, veranderlijke structuren.
meer over Ignace Cami
Ignace Cami woont en werkt in Antwerpen. Van 2020 tot 2021 was hij onderzoeker aan de Jan van Eyck Academie in Maastricht. Samen met Ward Zwart runde hij ook een aantal jaren de de kunstenaarsruimte CRYING space. Cami nam deel aan tal van groepstentoonstellingen, waaronder 'KRASJ 5: Biënnale Actuele Kunst', Ninove (2021); 'TRACES of the future', valerie _traan gallery, Antwerpen (2020); 'Staatsgreep 2016', Sint-Niklaas (2016); 'Stille kracht', De Warande, Turnhout (2014). TROMPO, zijn recente solotentoonstelling, vond plaats in DMW Gallery in Antwerpen (2021).
Momenteel staat RE:ANKER, in het M HKA, zijn eerste museale solotentoonstelling.
Het Watlab is een gedeeld atelier en experimenteerruimte waar literaire makers werken aan hun eigen projecten én het creatieve proces met elkaar delen. Vanuit ateliers in Antwerpen en Brussel groeit het Watlab uit tot een duurzame community waar experiment, ontmoeting en artistieke ontwikkeling centraal staan.
Meer over dit project